کمپانی های زیادی وجود دارند که اعتقادشان بر این است که تفاوت محصولات ارزان و گرانشان را بیشتر نشان دهند و ارزش خرید محصولات گرانتر را توجیه کنند. در این شرایط کاسیو راهکار دیگری را پیش گرفته! AE-1500 با قیمت وسوسه کننده ی کمتر از 40 دلاریش نیمی از قیمت ارزانترین جی شاک های موجود در بازار را دارد اما کاسیو از جایگاه سری افسانه ایش به شدت مطمئن است.

حتما تا به امروز با نمونه های فن ادیشن تلفن های همراه سامسونگ برخورد داشته اید، ویژگی های محبوب پرچمداران این شرکت در یک تلفن همراه خوش قیمت برای تمامی طرفداران وسوسه کننده است! AE-1500 را باید همان نمونه فن ادیشن کاسیو دانست، در ادامه نقاط قوت و ضعف این سری جذاب را بررسی خواهیم کرد.

صفحه

مطمئنا اولین بخش از ساعت که نظرتان را جلب میکند صفحه اش است، با توجه به اینکه کاسیو صفحه این سری را « واید فیس » نامیده توجهتان کاملا بجاست! صفحه بزرگ این ساعت و اعداد و اجزای دیجیتال خوانا و درشت باعث شده که توجه به زمان و ویژگی های ساعت بسیار ساده باشد. همچنین در نمونه های ” منفی ” که دارای صفحه ی تیره و اعداد روشن هستند هم خوانایی حتی در نور کم قابل قبول است. در میانه ی صفحه ثانیه، دقیقه و ساعت به درشتی درج شده است. در قسمت راست صفحه انیمیشن جذابی گذر ثانیه را نشان میدهد.

همچنین نمایش آلارم ها در قسمت پایینی صفحه و روز هفته و لوگو کاسیو عبارت دبلیو آر در قسمت بالایی صفحه به جذابیت این ساعت افزوده است. صفحه بزرگ این ساعت مطمئنا نگرانی های در قسمت خش پذیری پیش میاورد که با توجه به قاب رزینی برآمده این نگرانی ها تا حدود زیادی برطرف شده است.

نور زمینه صفحه در رنج قیمتی این ساعت بی رقیب است! روشنایی خوبی در نور کم ایجاد کرده و جذابیت رنگی قابل توجهی دارد.

قاب

کاسیو AE-1500 از فرمت جاگذاری دکمه های معمول کاسیو استفاده میکند، اگر قبلا ساعتی از لاین دیجیتال کاسیو داشته اید مطمئنا در کارکرد با این ساعت دچار سردرگمی نخواهید شد و اگر هم از طرافداران تازه ی کاسیو دیجیتال هستید به راحتی به این فرمت جاگذاری عادت خواهید کرد. در قسمت قاب در مقایسه با ساعت های در رنج قیمتی بالاتر کاسیو مثل لاین جی شاک مطمئنا کیفیت پایینتری تجربه خواهید کرد که البته با توجه به قیمت کاملا توجیه پذیر است. با توجه به قاب 51.2 میلیمتری سری AE-1500 برای مچ های متوسط و رو به کوچک چندان مناسب به نظر نمیرسد اما علارغم اندازه بزرگ به نسبت سایر مدل ها وزن مناسبی دارد و حس راحتی خوبی را به شما منتقل خواهد کرد.

برآمدگی قاب این ساعت نسبت به موارد مشابه کمی بیشتر است که بخشی از این افزایش ضخامت مربوط به برآمدگی رزینی دور صفحه می باشد. این ضخامت را با توجه به محافظتی که از صفحه ساعت ایجاد میکند نمیتوان جزو نقاط ضعف این ساعت محسوب کرد.

تنها نقطعه ضعفی که در قسمت قاب توجه تان را جلب خواهد کرد پیچ های دور صفحه است که طرحی مشابه سرپیچ رویشان پیاده شده و حس ارزان بودن ساعت را منتقل می کند، البته فراموش نکنید که ساعت مورد بحث ما در واقع هم ارزان است!

موتور

مطابق انتظاری که از گذشته هم نسبت به کاسیو وجود داشته در قسمت موتور و امکانات موومنت به هیچ عنوان نا امید نخواهید شد! امکانات متنوع مثل نمایش زمان ثانویه، آلارم، تایمر و … مثل دیگر مدل های اسپرت کاسیو در این ساعت هم وجود دارد. علاوه بر این ویژگی های جذاب، ضد آب بودن 100 متری ساعت که حتی در شنای سبک هم خیالتان را راحت میکند و البته باتری 10 ساله تکمیل کننده این پکیج جذاب خواهد بود.

بند

بند این ساعت از دو حفره ای بوده و حس ماجراجویی و اسپرت بودن جالبی به شما القا خواهد کرد. رنگ بند ها هماهنگ با رنگ قاب بوده و کیفیت مناسبی دارد.

در ارتباط با بندهای رابر/رزین احساس راحتی و حس کیفیت مهمترین نکته ای ست که باید به آن توجه داشت، AE-1500 هم در این قسمت انتظارات شما را برآورده خواهد کرد.

رنگبندی کامل کاسیو AE-1500

نوشته های مشابه