اگر از شما بپرسند بدون فکر کردن یک ساعت دیجیتالی نام ببرید احتمالا سری F-91 کاسیو نخستین ساعتیست که به ذهنتان میرسد. کاسیو اف 91 پرطرفدارترین ساعت دیجیتال تولید شده تا به امروز است، دلایل زیادی هم برای این محبوبیت وجود دارد. اف 91 تلاش نمیکند چیزی بیش از آنچه که نیاز دارید باشد! راحت و ساده است و در کمال سادگی تمام مواردی که از یک ساعت دیجیتالی انتظار دارید ارائه می دهد.

در آستانه ی 30 سالگی معرفی اش هم همچنان 3 میلیون اف-91 در سال تولید میشود و هنوز هم جذابیتش را به خوبی حفظ کرده است. اگر هنوز هم برایتان سوال است که دلیل این محبوبیت چیست بگذارید چند دلیل برایتان بیاوریم:

همه پسند

شاید امروزه کاسیو F-91 نمادی از جذابیت ساعت های رترو و نوستالژیک باشد، اما حقیقت این است که استایل و طراحی این ساعت قرار نیست تداعی کننده یک ساعت خاص و زیبا باشد! پس چطور حتی در هنگام معرفی هم محبوبیت این ساعت بالا بوده است؟ طراحی اف-91 خاص نیست چون از اول هم قرار نبوده که عجیب و غریب باشد. تمام تمرکز این ساعت بر سادگی و همه پسند بودن است، اف-91 متولد شد تا با کمترین قیمت بالاترین کیفیت ممکن را برای هر سلیقه ای که فکرش را کنید ارائه کند. همین حالا از 10 نفر از دوستانتان بپرسید که آیا تا به حال یک کاسیو دیجیتالی داشته اند؟ مطمئن باشید حداقل نصف دوستانتان یکبار هم که شده لذت داشتن یک اف-91 را چشیده اند!

قیمت

کاسیو F-91 را میتوانید با کمتر از 10 دلار هم تهیه کنید! ساعت های زیادی وجود ندارند که با 10 دلار یک عمر برایتان کار کنند. شاید اگر این طراحی را 30 سال قبل شرکت دیگری حتی با همین قیمت ارائه میکرد موفقیت ساعت مورد بحث ما را نداشت ( البته بارها و بارها هم شرکت هایی مثل تایمکس تلاششان را کرده اند )، اما حس راحتی خاطری که کاسیو با دوامش ارائه میکند با این قیمت موفقیت این ساعت را در بازار تضمین میکرد.

راحتی

با وزن 20 گرمی و بند و قاب رزینی راحت و البته سایز بسیار مناسبش کاسیو اف-91 نمره کامل را از جهت راحتی به دست داشتن میگیرد. همچنین اگرچه بعید است تا به حال با این ساعت برخوردی نداشته باشید اما اگر هم بار اولتان باشد اصلا در استفاده از امکانات این ساعت گیج نخواهید شد، دسترسی به تمامی امکانات اف-91 در نهایت سادگی صورت میگیرد و امکاناتی مثل آلارم، کرونوگراف و نور زمینه را ارائه میکند.

حوصله تان هم که سر رفت اگر دکمه راست و پایین ساعت ( ON-OFF / 24HR ) را چند ثانیه نگه دارید نام کاسیو روی صفحه ساعتتان نقش میبندد! این دقیقا راه تشخیص اصالت اف-91 است.

نقاط ضعف و قوت:

نقاط قوت:

1- قیمت

2-امکانات

3-راحتی

4- رترو

نقاط ضعف:

1- سادگی

2- نور صفحه کم

با این حساب اف-91 ارزش خرید دارد؟

اگر هنوز هم برایتان سوال است که اف-91 ارزش خرید دارد یا نه کمک زیادی نیست که از دست ما بر بیاید! ارزش خرید را در برابر قیمت میسنجند و کمتر ساعتیست که حتی با دو برابر قیمت 10 دلاری این ساعت ارزش خریدش را داشته باشد. چه اولین ساعتتان باشد و چه در کلکسیون ساعت هایتان کاسیو F-91 جایگاه خودش را پیدا میکند. هرچند گزینه های مشابهی با رفرنس متفاوت وجود دارند که شاید طراحی جذابتری داشته باشند یا حتی بند استیل و امکانات بیشتری داشته باشند اما فراموش نکنید علاقه ی امروز بسیاری از ما به ساعت مدیون F-91 است.

ساعت مچی کاسیو مدل CASIO-F-91WG-9D
ساعت مچی کاسیو مدل CASIO-F-91WG-9D

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *